SFbBox by psd to wordpress

Utorak, 22 Studeni 2016 19:17

Poraz Izviđača u SEHA ligi: U Ljubuškom slavio Meshkov Brest

Autor: Pogled.ba Autor: Pogled.ba

U  10. kolu SEHA lige rukometaši Izviđača doživjeli su deveti poraz u tom natjecanju. Bodove iz Ljubuškog odnijela je ekipa Meshkov Brest koja je slavila rezultatom 34:26. Ljubušaci su večeras nastupili bez trojice izuzetno važnih rukometaša. Već duže vrijeme je ozlijeđen Matej Hrstić,

na početku susreta ozlijedio se Josip Šarac, a trener Grbavac nije mogao računati ni na Davida Mandića.

Izviđač je bez obzira na izostanke u svom sastavu odigrao odlično prvo poluvrijeme. Domaći rukometaši su konstantno bili u prednosti protiv bjeloruskog prvaka, a nakon golova Ante Grbavca u 15. minuti dolaze do dva pogotka prednosti (8:6).
Prvaci Bosne i Hercegovine su prednost održavali sve do posljednjih pet minuta prvog dijela, kada gosti rade seriju 4:1 i na odmor odlaze s vodstvom 14:13.

Na otvaranju drugog poluvremena  Meshkov je prelomio utakmicu u svoju korist. Kristopans i Nikulenkau svojim golovima s vanjskih pozicija, te Babichev s linije donose gostima u 43. minuti vodstvo 24:17.

Do kraja utakmice prvak Bjelorusije je dodatno povećao prednost i ostvario šestu pobjedu u ovogodišnjem izdanju SEHA lige.
Ante Grbavac sa šest golova bio je najefikasniji u ekipi Izviđača, dok su u ekipi Meshkova po četiri pogotka dali Shylovich, Ostroushko, Yurynok, Shumak i Nikulenkau. U gostujućem sastavu istaknuo se i vratar reprezentacije Hrvatske Ivan Pešić koji je sakupio 17 obrana.